Najprv sa pýtajte: PREČO?

Štartujeme nový týždeň a pri rekapitulácii toho minulého mi rezonujú v hlave otázky, ktoré som opakovane dostávala od ľudí z môjho okolia.

V projekte ŽENY s.r.o. sa venujem ženám. Spolupracujem s Janom Mühlfeitom v našich projektov “Osobný rozvoj” a “Podpora podnikania”. Mimochodom Jan 22 rokov pracoval vo vrcholovom manažmente Microsoftu a je jedným z najúspešnejších európskych manažérov vôbec. V týchto projektoch podporujeme ľudí, prepájame ich, vzdelávame a odomykáme ich silné stránky.  A práve v súvislosti s týmito činnosťami mi ľudia najčastejšie kladú otázky: Ako to robím? Ako som zmenila svoje zameranie a oblasť záujmu? Ako som oslovila a nadviazala spoluprácu s Janom Mühlfeitom?

Je to v podstate veľmi jednoduché. Ale iba vtedy, ak poznám svoje silné stránky, rozvíjam ich a staviam na nich. Nemám žiadnu PR agentúru ani vzdelanie v tomto obore. Som vyštudovaná učiteľka a neskôr som sa stala prvou ženou s remeselnou živnosťou krbár-kachliar na Slovensku. A dnes spolupracujem s takými úspešnými ľuďmi ako je Jan Mühlfeit. A to všetko iba na základe poznania mojich silných stránok.

Vždy, keď som sa do čohokoľvek pustila bola moja základná otázka PREČO a nikdy nie AKO.práca vás musí baviť

Ak poznám svoje PREČO, potom je to moja najsilnejšia inšpirácia, ktorá nikdy nevyhasne a nestratí svoju iskru. A to je oveľa viac ako je motivácia. Môžu si ľudia okolo mňa klopať po čele a ukazovať, že som sa zbláznila. Nevšímam si to, nevzdávam sa a idem za svojim cieľom.

Ak pracujem s mojimi talentami, tak mi ide všetko hravo a s ľahkosťou. Hovorí sa tomu, že som vo FLOW.

Ak je odpoveď na otázku PREČO postavená na našich talentoch, vtedy myslíme ako “hráči prvej ligy.”

Jan Mühlfeit hovorí: “…je iba jedna vec v živote, nad ktorou máme úplnú kontrolu je naša myseľ. Ak sa rozhodneme, že budeme hrať v prvej lige, tak ju určite hrať budeme.  Ak budeme uvažovať iba o miestnom prebore, stane sa to skutočnosťou”. Samozrejme pokiaľ je vašim cieľom “miestny prebor”, je to v poriadku. Vždy je však dôležite myslieť ako víťaz.

Ak je MYSEĽ nastavená na úspech a víťazstvo, tak sa vám stane presne to, čo sa stalo aj mne.

Bola som v Prahe na seminári s Janom Mühlfeitom.Po jeho prednáške ma neodradil zástup ľudí, ktorý čakali na fotenie s Janom a ponúkali mu spoluprácu. Postavila som sa  do radu a keď som s nim hovorila dala som mu vizitku. Predstavila som sa autenticky ako Daša-Duracell a povedala som Janovi, že on to síce ešte nevie, ale že budeme spolupracovať. Za 2 mesiace, keď sme nadviazali komunikáciu si ma pamätal a naštartovali sme spoluprácu tak, ako som si to naplánovala a predstavila v hlave a v mysli.

Ak viete odpovedať na svoje PREČO, poznáte vaše silné stránky a rozhodnete sa ísť za svojimi cieľmi, určite to urobte. Veľmi podstatným je tomu veriť, nastaviť si to v mysli a nikdy nezísť z cesty. Nepýtajte sa, AKO to spravíte, ale pýtajte sa PREČO.