Mühlfeit-Dzirasa-Jelínek a Dragan Vujovič

V sobotu som bola na jedinečnom seminári Mühlfeit-Dzirasa-Jelínek, ktorý bol o úspechu. Dnes si znova čítam svoje poznámky, aby som si zopakovala hlavné myšlienky a “aha” momenty, ktoré by som si chcela doplniť a aplikovať ich do môjho života.

Na tomto seminári naozaj odznelo veľa inšpiratívnych súvislostí, ale jedna myšlienka mi akosi utkvela v pamäti: ako je to so stresom a čo by sme mohli a mali robiť, aby sme boli zdraví?

Na túto otázku odpovedal Jan Mühlfeit a jeho odpoveď mi stála rezonuje v hlave: nie stres nás zabíja, ale to, ako naň reagujeme a ďalej s ním pracujeme.  Ak začneme denne viac pracovať so svojou mysľou, začneme relaxovať, meditovať, viac sa hýbať a starať o to, čo jeme a pijeme, tak budeme lepšie vedieť pracovať so stresomeliminovať jeho účinky. Naučíme sa ho jednoducho zvládať a ovládať. Našou reakciou a postojom.

Je veľmi dôležité nájsť si pre seba čas a naučiť sa rozprávať sám so sebou. Denne sa zamýšľať nad tým, čo a ako robíme, kam smerujeme. Je to veľmi dobré pre vlastný kľud, rovnováhu a zdravie, ktoré potrebujme, ak chceme mať vo všetkom, čo robíme väčšiu istotu a správny postoj.

Počas dňa fungujeme zväčša na “auto pilota”, ktorý sa nachádza v našom podvedomí. Málokto sa v dennom zhone zastaví, zamyslí a započúva sa do seba samého a opýta sa na správne rozhodnutia svojej intuície. A to je veľká chyba.

Večer, keď zaspávame je výborné relaxovať, inak náš mozog stále pracuje a aj v noci rieši mnohé problémy. A to o podvedomí ani nehovorím. Aby sme sa ráno zobudili svieži, oddýchnutý, plný vitality a energie, potrebujeme vedieť ako na to.

Ja mám veľké šťastie, že som stretla Dragana Vujoviča, ktorý ma prostredníctvom svojich praktických a na jeho kurzoch veľmi často používaných relaxačných cvičení naučil relaxáciu používať. A vieš ako mi to v živote úžasne pomohlo? Odvtedy relaxujem niekoľko krát denne.

Ako to robím? Večer, keď idem spať neľahnem si rovno do postele, ale sa v nej posadím, opriem, zavriem oči a začnem relaxovať. Ráno pred vstávaním robím ten istý rituál. Vykonávam to už automaticky a denne, relaxácia sa jednoducho stala súčasťou môjho života. Počas rannej relaxácie si robím aj vizualizáciu celého dňa a všetkého dôležitého, čo ma v ten deň čaká. A vieš prečo? Vytváram si tak svoj vlastný život tým, že si predstavujem ako majú dôležité veci, stretnutia či rozhodnutia v priebehu dňa dopadnúť. Veľmi často a pravidelne sa stáva, že čo robím v priebehu dňa sa deje a dopadne tak, ako si to počas relaxácie predstavujem.

Bezstresová zónaTakto denne získavam väčšiu istotu, úspech, nadhľad a postoj k mojim rozhodnutiam, som zdravšia a šťastnejšia. Iste budeš so mnou súhlasiť, že zdravie je základom nášho života.

A vieš, čo tvrdí Dragan Vujovič o súvislosti medzi tvojim zdravým a tvojou mysľou?  Medicína dnes oficiálne zistila, že absolútna väčšina civilizačných chorôb je dominantne zapríčinená psychosomatickou oblasťou. Znamená to, že drvivá väčšina chorôb pochádza z oblasti vlastnej myšlienky a aj od schopnosti ovládania stresu. Je to v podstate obdoba toho, čo o strese povedal aj Jan Mühlfeit.

Isto si vieš domyslieť, aké má toto zistenie pre nás všetkých obrovské dôsledky: môžeš sa naučiť vedome ovládať svoje vlastné zdravie! Nie je to úžasné zistenie?

Vypočuj si viac informácií v tomto krátkom Draganovom videu. Dozvieš sa, čo a ako môžeš každý deň urobiť pre to, aby si dosiahol trvalé zdravie. Stav, ktorý môžeš ovládať pomocou vlastnej myšlienky.