Mám sa hnevať, plakať alebo skončiť?

V sobotu som okrem krásneho zážitku z prednášok pánov Mühlfeita, Dzirasu a Jelínka zažila aj nepríjemnú situáciu.

Prvá moja reakcia bol smútok a skúmanie. Ihneď som si položila otázku, kde som JA urobila chybu? Po chvíli som začala analyzovať, čo sa stalo a prečo, lebo negatívna spätná väzba na prvý pohľad je dosť nepríjemná.

Po chvíli som si však uvedomila, že v  tejto negatívnej spätnej väzbe je veľmi veľa dôležitých informácii. Informácie, ktoré hovoria o tom, že nejdem správnym smerom alebo nerobím správnu vec. V zápätí som zistila, kde a v čom sa mám zlepšiť, zmeniť svoje správanie a dostať sa bližšie k tomu, čo chcem, k môjmu cieľu a snu.

Aby som dosiahla svoj cieľ musím privítať, dostať a využiť každú spätnú väzbu, hoci aj negatívnu.

blog clanok spatna vazba

Reakcia na takúto situáciu môže byť hnev, plač, zastaviť sa alebo strčiť hlavu do piesku. Ale to je všetko STOPKA a tá nevedie po ceste k cieľu skôr naopak.

Po chvíli skúmania som skutočne našla to miesto, v ktorom sa mám zmeniť tak, aby som na budúce už rovnakú spätnú väzbu  nedostala.

Asi po hodinke som už ďakovala za skúsenosť, pretože som sa zase posunula a o voľačo narástla. Ako píše pán Donald Trump, zdolala som prekážku a idem ďalej.

Pýtaj si spätnú väzbu, či už pozitívnu alebo aj negatívnu. Neber negatívnu spätnú väzbu ako tvoju kritiku, ale iba ako informáciu. Nesmieš ju brať osobne, iba ju privítaj a využi pre svoj rast a zlepšenie.

Jack Canfield hovorí, že za každú spätnú väzbu poďakuj a povedz, že si vážiš, že ti niekto venoval svoj čas a povedal ti ako to cíti a čo cíti.

Každou spätnou väzbou rastieme a zlepšujeme svoj život, vzťahy a hlavne posúvame sa k cieľu.

Dnes sa smejem pri spomienke na situáciu a vôbec sa nehnevám na dotyčného človeka, skôr naopak. Ďakujem za možnosť, že som sa zase vrátila na správnu cestu k môjmu cieľu.