Čo tak 5 týždňov prázdnin?

Naša päťtýždňová dovolenka sa dnes pomaličky chýli ku koncu. Bola plná nielen relaxácie, ale najmä  inšpirácie a tvorivosti. Stretávame a rozprávame sa tu s rôznymi ľuďmi, ktorí keď zistia, že sme tu na 5 týždňov, pozerajú sa na nás ako na bláznov a ako na niečo veľmi neobvyklé. Zvyčajne sa vopred teším na otázku: “ako ste tu dlho”? A po odpovedi na ten prekvapený výraz v tvári a všetky pochody, ktoré v hlave dotyčnej osoby prebehnú.

Naša každoročná letná dovolenka je odmenou za celoročnú tvrdú prácu. Je zároveň už tradične aj štartom nových stratégií, projektov a je spojená s prácou na diaľku, s relaxom a úžasným zvukom vĺn.

Dlhé dovolenky spojené s prácou na diaľku začínajú byť (a nielen pre nás) trendom. Táto kombinácia sa postupne stáva vyhľadávaným spôsobom pohľadu na dlhší oddych spojený s prácou a zmenou prostredia. Je to “odzoomovanie“ od denno-denných pracovných úloh, pri ktorom sa mení pohľad na všetko. Dostávaš sa jednoducho nad veci a všetky úlohy a problémy sa riešia akosi ľahšie a jednoduchšie. To isté platí o inšpirácii a úžasných nápadoch, ktoré sa sypú ako z rukáva. Dnes v dobe jedinečných technológii a s internetom všade, hoci aj na pláži, sa stava bežným mať virtuálne pracovisko hocikde. Verte mi, že pri príjemných zvykoch bijúcich vĺn máš nad všetkým nadhľad a úžasnú inšpiráciu, nech robíš čokoľvek.

Dáška pracuje aj na dovolenkeAj tento príspevok píšem ráno na pláži , kedy je tu tichšie a slová sa skladajú samé. Tu pri každej tvorivej činnosti mám nadhľad a inšpirácia mi ponúka jeden napád za druhým. Prichádzam tak na  veľa nápadov a riešení, na ktoré by som v kancelárii určite neprišla.

Všetko je to o iba o prístupe a o prioritách v tvojom živote, v práci a pri relaxe. Mesačná dovolenka nie je luxus, ale tvoja schopnosť naplánovať si veci na rok vopred. Vyjadruje to zároveň vzťah ku vlastnému telu a váženia si svojho zdravia. Pretože ak dovolenkuješ viac ako mesiac, tvoje telo, organizmus a duša si neuveriteľne oddýchnu. Skutočne si dobiješ všetky baterky, a to na poriadne dlhé obdobie.

Takúto letnú dovolenku už mávam roky a po návrate domov dostávam tie iste otázky ako “ty si bola na plastike alebo na botoxe“? NIE, nebola, iba som vrátila môjmu teluduši to, čo som od nich celý rok čerpala.

A samozrejme dôležitá je aj druhá strana mince. To, čo robím ma nesmierne bavínapĺňa, takže ani nepociťujem rozdiel v tom, či práve pracujem alebo relaxujem.

Moja súčasná práca je totiž mojou silnou stránkou. Stala sa tak pre mňa odmenou, vášňou, relaxom, naplnením a sebarealizáciu zároveň. Veľmi si želám, aby ste to mali rovnaké aj vy všetci, aby ste každý prežívali toto isté denne vo svojej vysnívanej práci, a tak ste skutočne žili šťastný a radosťou naplnený život. Aj pre tento môj cieľ som vytvorila (alebo spoluvytvorila) také projekty ako Osobný rozvojPodpora podnikania, informácie pre ľudí zdarma na portáli Krby-rady, či úžasný portál, v ktorom si my ženy pomáhame vo všetkých oblastiach. Posledný projekt som ale nevymyslela ja, ale moja spoločníčka Eva.

Dáška a Oli na dovolenkePráve ma napadli zvyčajné reakcie mojich známych a ľudí z môjho okolia. Znovu a znovu sa usmievam, keď ma hodnotia a krútia hlavami, že stále pracujem, a to aj počas víkendov.  Že to nie je v poriadku, a že vraj treba oddeľovať prácu a zábavu s oddychom. Áno súhlasím, ale toto neplatí v mojom prípade. Moja práca je totiž pre mňa zábavouoddychom zároveň. Som pri nej VEĽMI ŠŤASTNÁ. Každú sekundu a minútu. A aj preto mám už dnes naplánovanú letnú dovolenku 2016. Samozrejme pri mori, s presným miestom a adresou. Je už aj zapísaná v pracovnom kalendári, v ktorom je označená krásnou červenou farbou.

Práve teraz sa už teším na to ako plná energievďačnosti začnem a dokončím všetky projekty a úlohy, ktoré ma pri mori napadli, a ktoré som si hneď aj naplánovala a pripravila. A môžeš si byť istý, že ich nie je málo.