Ako som ja spoznala Donalda Trumpa

Čo si predstavíš keď sa povie meno Donlad Trump? Ja vplyvom medií a informácií z vonka, som vždy mala predstavu, že je to boháč, ktorý nevie, čo zo sebou a, že kde môže tam sa ukazuje.

Moje vnímanie tohto človeka bolo zabalené do predsudkov. Predsudkov a povrchných informácii pri sledovaní televízie,  článkov v časopisoch, v rozhlase a v ďalších médiách, v ktorých sú vyhľadávané škandály, chyby a prešľapy človeka, ktorý je slávny či už preto, že má peniaze alebo je umelcom.

Ale kto je v skutočnosti Donald Trump?

Veľmi rada chodím do kníhkupectva, kde hľadám inšpiráciu. Alebo si idem kúpiť konkrétnu knihu, na ktorú som dostala odporúčanie. A tak to bolo aj pred dvomi rokmi.

Hľadala som niečo, čo ma osloví a všimla som si knihu kde bolo meno Donald Trump, ale čo ma lákalo viac, bol nadpis, TRUMP NIKDY SA NEVZDÁVAJ, tak som knižku zobrala, sadla si do malej kaviarničky a listovala.

Prečítala som pár stránok a všimla som si, že kdekoľvek som knižku otvorila, oslovili ma slová, príbeh a samotný postoj až tak, že som si knižku ihneď kúpila.

Doma som knižku doslova zhltla za pár dní a založila do knižnice. Nič viac.

Toto leto sme  išli na našu úžasnú dovolenku, kde si beriem so sebou niekoľko kníh. Už však nechodím do kníhkupectva, ale do mojej plnej knižnice v pracovni, kde si náhodne vyberám knižky, ktoré si chcem znovu prečítať. No náhodne, nič nie je náhoda…

Siahla som na policu, kde mám knižky o motivácii a inspirácii a vybrala som knižku TRUMP NIKDY SA NEVZDÁVAJ.

trump-2 Dovolenka začala a jej štart pre mňa je vždy o spánku a
čítaní. Začala som s knižkou Trumpa, ale inak. Ku knižke
som si zobrala zvýrazňovačku so zápisníkom a začala čítať.
Každá strana bola pre mňa ako objav, plná inšpirácie,
nápadov, postrehov a hlavne riešení.

Zapísala som si všetky postrehy. A pretože je teraz úžasná online doba, i hneď som si cez internet kúpila ďalšie dve knižky od Donalda Trumpa vo forme e-knihy, ktoré som ihneď začala čítať a zapisovala poznámky.

Až pri čítaní týchto kníh som zistila, kto je vlastne Donald Trump. To, ako všetko vybudoval iba svojou vášňou, prácou, postojom, vierou, zdolávaním prekážok, ktoré vždy boli pre neho výzvou. Vždy vedel, že je niekoľko riešení a môj obraz o ňom sa razom zmenil.

Začala som čítať všetky jeho knihy a z každej kapitoly som si zapísala vetu, slovo, nápad alebo riešenie, ktoré som začala aj používať.

Dnes čítam jeho ďalšiu užasnú knihu, ktorá má zaujímavý a hravý nadpis: “Myslite na veľké ciele a dobre sa zabávajte”.

Donald Trump: Myslete na velké cíle Neviem sa však pohnúť ďalej pri čítaní druhej kapitoly, lebo sa
stále vraciam späť, dopisujem si myšlienky, ktoré sa mi
prepájajú. Nachádzam tak súvislosti, ktoré som pri prvom
prečítaní nevidela.

Ak máš rád príbeh, ale nie len taký obyčajný, ale príbeh plný pravdy o ceste, ktorá bola vydláždená vášňou, odhodlaním, vierou a sebaistotou, ale aj problémami a prekážkami, tak vrele odporúčam siahnuť po akejkoľvek knižke od Donalda Trumpa, nakoľko v každej nájdeš množstvo inšpirácie, nových nápadov a života. Odporúčam najmä tieto knihy:

  1. Myslete na velké cíle a dobre se bavte
  2. Trump nikdy sa nevzdávaj

Nájdeš ich aj na mojej stránke tu.

Knižka „Myslete na velké cíle…“ na mňa tak zapôsobila, že som sa rozhodla, že každý deň budem dopĺňať na Facebook jednu inšpiratívnu myšlienku Donalda Trumpa.

Teším sa, že už dnes nečítam noviny, nepozerám správy a ani žiadne iné programy v televízii. Napríklad obrazy o ľuďoch si robím sama bez ovplyvňovania a predsudkov.

Takto je môj život, ale aj moje okolie vždy usmiate, šťastné a plné tvorivej energie, ktorú vám všetkým zo srdca prajem spolu s Donaldom Trumpom.

Krásne čítanie…