Adela Banášová, Jan Műhlfeit a silné stránky, 26.10.2015

Včera bol krásny, teplý nedeľný deň. Ráno som si zase odbicyklovala asi 20 km a takto som sa naštartovala.

Eric Worre vo ViedniPo sprche som si sadla k počítaču a plná energie som si spracovala poznámky z výborného 3-dňového workshopu, ktoré som absolvovala minulý víkend vo Viedni. Je mi totiž jasne, že ak čo najskôr nezačnem používať základné myšlienky školenia v praxi, potom 3 dni strávené na seminári boli viac-menej zbytočné. Je to preto, lebo pamäť je časom prepisovaná ďalšími aktuálnejšími informáciami, ktoré nahradia a postupne vytlačia to, čo sa odohralo v predchádzajúcich dňoch. A ide dole aj emócie zo seminára.

Ako som postupne prechádzala poznámkami, bola som prekvapená, o koľkých princípoch som už počula, koľko z nich už používam. Bola som prekvapená aj tým, čo všetko sa ešte potrebujem naučiť.

Všimla som si, že na seminári chýbalo množstvo prihlásených ludi, ktorí sa rozhodli neprsť. Bol totiž krásny víkend, príjemné počasie. A toto bol ich “dôvod”, prečo neprišli na toto skvelé podujatie. Takýto postoj ľudí jednoznačne hovorí o tom, že doposiaľ neboli pripravení na zmenu a rast. Stále asi nevedia o tom, že ak sa vzdelávajú, tak rastú a menia svoje životy k lepšiemu. A tiež preberajú za svoj život zodpovednosť. Pre veľa ľudí sa ale učenie skončilo absolvovaním školy so vzdelaním, ktoré si vybrali. Potom začali chodiť do práce alebo sa pustili do podnikania.

Ja mám 100% zodpovednosť za svoj život a ciele, ktoré ma neustále vedú a inšpirujú, či je teplo alebo zima. Preto sa denne učim a to mi vytvára život plný vášne, radosti a uspokojenia.

Eric Worre vo ViedniĽuďom, ktorí takto nekonajú odporúčam zastaviť sa, „odzoomovať“ od denných starostí a zamyslieť nad tým, či sa pravidelne vzdelávajú a prehodnocujú, čo dnes vedia. Čo je ich silnou stránkou, talentom a zároveň vášňou. Ja svojim postojom často si priťahujem a vyhľadávam väčšinou úspešných ľudí. Veľmi rada s nimi spolupracujem, pretože sa tak od nich zároveň učím.

Prednedávnom som začala spolupracovať s jedným z najfundovanejších odborníkov v oblasti silných stránok a talentu Janom Műhlfeitom, ktorý žije v Prahe. Počas svojho úspešného kariérneho života zistil prečo sa dostal tak ďaleko a na základe tohto zistenia vybudoval kariéru jedného z najúspešnejších manažérov v Čechách a na Slovensku. Jan prišiel na to, že sa tak stalo na základe poznania svojho talentu, silných stránok a neustáleho vzdelávania. A aktívneho využívania všetkých týchto zručností. Dnes svoje skúsenosti odovzdáva ďalej. Jeho životné krédo znie: „Pomáham jednotlivcom, organizáciám a krajinám na celom svete, aby odomkli svoj ľudský potenciál”.

Microsoft a Jan MűhlfeitAk si pri čítaní tohto článku zistil, že vlastne ani presne nevieš, ktoré sú tvoje silné stránky, prečo ich máš neustále zdokonaľovať a vzdelávať sa, tak potom máš jedinečnú príležitosť stretnúť sa na živo s Janom Műhlfeitom. Kde? V novej budove SND bude Adela Banášová moderovať najúspešnejšiu slovenskú talkshow TROCHU INAK. A mne sa podarilo dohodnúť hosťovanie Jana Műhlfeita v tejto talkshow, ktoré sa bude konať 26.10.2015 o 19h. Samozrejme s čerešničkou na torte v podobe pohotovej a vtipnej Adely.

Ak ti tieto riadky naznačujú, že by si rád videl a počul okrem Adely aj Jana Műhlfeita, odporúčam ti objednať si vstupenku na toto podujatie. Ale neváhaj, lebo lístky sa vždy vypredajú takmer okamžite.